Epalzeorhynchus bicolor (Labeo bicolor)

Epalzeorhynchus bicolor  (Labeo bicolor)

Epalzeorhynchus bicolor Labeo bicolor

Foto: www.badmanstropicalfish.com

Šeima Cyprinidae
Gyvenamoji vieta Tailandas
Dydis iki 12 cm.
Charakteris Kartais agresyvi, ypač su savo rūšies individais.
Gyvenimo trukmė 6 - 10m.
Akvariumo dydis Nuo 100 ltr.
pH 6.0 - 7.7
dH 5 - 18
Temperatūra 22 - 27°C

Pirmą kartą Labeo bicolor atvežtos į Europą 1952m. Lietuvoje akvariumininkų tarpe vadinamos tiesiog labeo.
Labeo bicolor priežiūra, kaip ir daugelio žuvų, nereikalauja ypatingo dėmesio ar specialaus pasirengimo. Šios rūšies žuvims reikalingas gana didelis akvariumas dėl jų polinkio užsiimti savas teritorijas ir dėl nemažo dydžio suaugus. Jei yra galimybė reikėtų, jog gruntas būtų smėlinis. Siekiant užtikrinti geriausią žuvelės komfortą ir atsižvelgiant į rūšies nepakantumą savo rūšies individams, patartina viename akvariume laikyti vieną Labeo. Jei akvariumas yra itin didelis, galima laikyti ir dvi žuveles. Jei akvariume bus laikomos keturios - penkios Labeo bicolor žuvys, taip pat nebus didelės žalos, nes stipriausioji negalės išsirinkti žuvies, kurią visada vaikys ir terorizuos. Tokiu atveju, pasirūpinkite slėptuvėmis, kad gainiojamos žuvys turėtų kur pasislėpti. Vis dėlto, Labeo bicolor žuviai gyventi po vieną yra optimalu.

Natūralioje gamtoje minta dumbliais bei įvairiomis lervomis. Akvariumuose neatsisakys įvairaus sauso maisto, dumblių, tiubifeksų, salotų, špinatų ir įvairių daržovių.

Kaip ir daugeliui šamų, taip ir Epalzeorhynchus bicolor, reikalingas tankiai apželdintas akvariumas su daug vietų, kur žuvis galėtų pasislėpti. Tamsios spalvos gruntas ar smėlis paryškins žuvies spalvas. Šių žuvų spalva – tai jos savijautos indikatorius. Jei žuvis ryškios spalvos – jos savijauta puiki, jei blankios - kažkas negerai ar netinka akvariume, arba tiesiog žuvis dar nesiadaptavo. Jei labeo auginama idealiomis sąlygomis, gyvenai pakankamai ilgai – net iki 14 metų. Kuo senesnė žuvis, tuo netolerantiškesnė ir nepakantesnė kitiems akvariumo gyventojams.

Patelės yra pilkesnės ir stambesnės už patinus, patinai ryškiai juodos spalvos bei turi ilgesnį nugarinį peleką.
Veisimas tikrai labai sunkus atsižvelgiant į tai, kad Labeo bicolor yra netolerantiška savo rūšies atstovams. Veisiant, žuvis turi būti ne mažesnė, kaip 7 centimetrų. Veisimo akvariumas turėtų būti itin didelis, kad abu individai (patelė ir patinas) galėtų užsiimti teritorijas. Veisimui reikalingas minkštas, šiek tiek rūgštinės terpės vanduo, kurio temperatūra apie 27-28oC. Dažnas dalinis vandens keitimas skatina neršimą. Prieš nerštą žuvis pasidabina baltais taškais ant kūno. Neršia urvuose ir slėptuvėse. Po dviejų dienų išsirita mailius, dar po dviejų - pradeda plaukioti. Šerti infuzorijomis ar išsiritusiomis artemijomis. Mailiui augant, spalvos keičiasi iš sidabrinės į rudą, iš rudos - į juodą. Po 7 - 10 savaičių uodega nusidažo raudonai.

Parengė: Justas Simonavičius
Naudoti šaltiniai:
http://fish.mongabay.com/
ir kita.