Parachromis managuensis (Jaguar Cichlid)

Parachromis managuensis(Jaguar Cichlid)

ŠeimaCichlidae
Gyvenamoji vietaPietų-Centrinė Amerika
Dydis55-63 cm
CharakterisAgresyvus
Gyvenimo trukmė15metų
Akvariumo dydisnuo 400ltr.
pH7.0 - 8.7
dH10 - 15 °
Temperatūra24 - 28 ° C

Jaguar cihlidas savo pavadinimą gavo dėl savo juodų dėmių ant kūno. Kai šios žuvys būna mažos, jos neturi tokių dėmių, tačiau suaugusios žuvys atrodo tikrai įspūdingai. Žuvys gamtoje užauga labai didelės, tačiau akvariumuose Jaguarai būna mažesni. Šios žuvys turi didelė reikšmę Pietų ir Centrinės Amerikos faunai. Norint, kad žuvis įgautų rausvą spalvą reikėtų pasirūpinti tamsiu gruntu.

Jaguar Cichlid buvo apibūdintas Günther 1867. Jie buvo atrasti Centrinėje Amerikoje netoli Atlanto vandenyno prie Kosta Rikos. Šios žuvys mėgsta drumstą vandenį. Jie randami šiltuose, mažai prisotintuose deguonies ežeruose, upių baseinuose. Jaguarai yra plėšrūnai, minta mažomis žuvimis ir bestuburiais.
Seniau jie buvo apibūdinti kaip Nandopsis managuense ir kaip Cichlasoma managuense. Kiti šių žuvų pavadinimai : Guapote Tigre, Aztec Cichlid, Jaguar Guapote, Spotted Guapote, and Tiger Guapote. Šios žuvys yra naudojamos maistui, tai pat kai kur laikomos kenkėjais.

Dideli Jaguarai yra tikrai labai gražūs. Jauni individai turi juostas einančias per jų kūną, tačiau suaugus juostos išnyksta ir pasirodo jaguarui būdingos dėmelės. Palaikant švarų vandenį atsiskleis visas žuvies grožis. Tai pat užtikrinus geras sąlygas šios žuvys gali gyventi iki 15 metų.
Po dėmėmis šių žuvų spalva yra pereinama, nuo sidabrinės, mėlynai žalios iki purpurinės. Ant galvos šie cihlidai turi gelsvą – rusvą dėmelę. Kūnas yra padengtas tamsiomis dėmėmis. Jauni cihlidai turi tamsias juostas einančias nuo nugaros iki kūno vidurio. Tai pat jauni individai gali turėti kelis dryžius už akies.
Visi cichlidai turi bendrą bruožą, gerai išsivysčiusią gerklės dantų eilę, kuri eina už burnos dantų. Šios žuvys turi spyglius ant visų pelekų, kurie padeda važytis su kitomis žuvimis. Priekinė pelekų dalis yra minkšta, todėl padeda laviruoti vandenyje

Jaguar Cichlidas yra mėsėdis grobuonis, kuris minta mažomis žuvelėmis ir dideliais bestuburiais. Akvariume galima šerti auksinėmis žuvelėmis, bei kitomis smulkiomis žuvimis. Taip pat tinka vabzdžiai, sliekai ir buožgalviai. Nors gyvas maistas yra sveikesnis ir labiau mėgstamas, žuvis galima šerti ir šaldytu bei sausu maistu. Šerti geriausia vieną kartą per dieną. Patartina vieną dieną per savaitę nešerti, tai padės išlaikyti geresnę vandens kokybę.
Šioms žuvims reikalingas maždaug 400L akvariumas. Reikalingas geras ir stiprus filtravimas. Geriausia tinka stambus gruntas, reikėtų nepamiršti akmenų, uolų bei medžio šakų. Kaip ir kiti Cihlidai taip ir Jaguarai nesuderinami su augalais. Taipogi reikėtų pasirūpinti dangčiu nes šios žuvys yra ganėtinai šoklios. Vandenį reikėtų keisti po 20-30% per savaitę ar dvi, priklauso nuo žuvų kiekio.

Jaguaras nėra bendruomeninė žuvis. Šios žuvys yra gana agresyvūs grobuoniai, neršto metu ypač. Kaimynai turėtų būti tai pat kilę iš Pietų ar Centrinės Amerikos, tai pat jie turėtų būti didesni. Veisimos metu porelę geriausia perkelti į neršto akvariumą.

Jaguar Cichlidai formuoja ilgalaikes poras ir yra puikūs tėvai. Neršto akvariumas turėtų būti apie 400L. Norint sudaryti porą, reikėtų laikyti 6-7 individus. Prieš nerštą patinėlis patelei rodo didelį dėmesį. Jie kartu iškas duobutę už akmens ar šakos. Išnerštus ikrus porelė saugo kartu. Neršto dieną patinėlis tampa labai agresyvus, gali pulti netgi žmogaus ranką.
Jeigu porelė bus gerai maitinama ir dažnai bus keičiamas vanduo, tai skatins nerštą. Taip pat reikėtų pakelti temperatūrą iki 30-31 laipsnio. Temperatūra užtikrins, jog kiaušinėliai neužsikrės grybeliu. Patelė vėdins kiaušinėlius ir saugos lizdą nuo kitų žuvų bei sraigių. Kai tik išsirita mailius reikia keisti vandenį po 20% kas antrą dieną. Tai padės išlaikyti gerą vandens kokybę. Mailių reikėtų šerti maždaug po keturių dienų, kai bus pasibaigęs trynio maišelis. Mailius nėra labai mažas, galima šerti parduotuvėje įsigytu sausu maistu mailiui, tačiau geriausia šerti gyvu maistu tokiu kaip : arterija, mirko kirminai ar kiti smulkūs organizmai.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com