Hyphessobrycon Herbertaxelrodi (Juodasis neonas)

Hyphessobrycon Herbertaxelrodi (Juodasis neonas)

ŠeimaCharacidae
Gyvenamoji vietaBrazilija
Dydis4 cm
CharakterisTaikus
Gyvenimo trukmė5 metai
Akvariumo dydis30L ir daugiau.
pH5.6 - 7.4
dH0.0 - 18.0 N
Temperatūra23-27 laipsniai

Juodasis neonas yra nepaprastai graži ir įdomi žuvis. Ypatingai gražiai atrodo laikoma akvariume su tamsiu gruntu. Tai yra burinės žuvys, todėl reikėtų pirkti bent 5 žuvis. Šios žuvys skiriasi nuo kitų neonų, nes turi dvi skirtingų spalvų juostas einančias nuo uodegos peleko iki akies. Viršutinė juosta yra sidabrinės spalvos, o apatinė platesnė juoda juosta. Pelekai yra geltono atspalvio. Akys yra gana didelės, puse akies rainelės yra oranžinės spalvos.

Juodasis neonas yra taiki žuvis, laikoma būreliais, su kitomis taikiomis žuvimis. Šioms žuvims nereikia labai didelio akvariumo pakanta ir 30l 5 žuvelėms. Truputi reiklesnis negu paprastas neonas, juodasis neonas mėgsta švarų, minkštą, rūgštų, bei nusistovėjusį vandenį. Akvariumas turėtų būti tankiai apsodintas augalais, tačiau turi būti palikta laisvų erdvių plaukiojimui. Tai pat reikėtų įdėti medžio šakų. Šios žuvys yra visaėdes, maitinti galima tiek sausu, tiek šaldytu maistu, tačiau maistas neturėtų būti stambus.

Juodasis neonas ne pati tinkamiausia žuvis veisimui. Patiną nuo patelės atskirti nesunku, patelė būna stambesnė už patiną. Kai žuvys bus pasiruošusios daugintis jūs pamatysite patelės pakitimus. Jos yra ikrus neršiančios žuvys. Nerštui reikalingas minkštas, rūgštus vanduo. Dažniausiai nepasiseka išnaršinti dėl netinkamų vandens parametrų. Norint sukurti tinkamas sąlygas jums reikės: nedidelio akvariumo, padėto tamsioje vietoje, nes ikrai yra labai jautrūs, kelių centimetrų grunto, bei augalų( puikia tinka Myriophyllium). Į paruoštą akvariumą kuriame temperatūra turėtų būti 22 laipsniai reikia paleisti porelę žuvų, juos kelias dienas gerai šerti, vėliau pakelti temperatūrą iki 23laipsnių. Nerštas vyksta paprastai anksti ryte. Kiaušinėliai būna padedami ant augalų, tuomet tėvus reikia iškelti iš akvariumo, kad nesuėstų ikrų. Po 24-26 valandų išsirita mailius. Juos labai sunku pamatyti, bet po 3-4 dienų jie pradeda laisvai plaukioti, tada juos reikia pardėti šerti infuzorijomis arba artemijų nūpliais

Naudoti šaltiniai:

  • http://badmanstropicalfish.com