Labidochromis caeruleus „yellow“


Labidochromis caeruleus patinas

Labidochromis caeruleus patelė

Foto: http://www.akwafoto.pl

Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Malavio ežeras, Afrika
Dydis iki 8cm.
Charakteris Santykinai taiki
Gyvenimo trukmė 10 metų
Akvariumo dydis nuo 120ltr.
pH 7.3 - 8.6
dH 15 - 30 dGH
Temperatūra 23 - 28°C

Labidochromis caeruleus labai populiarus ciklidas akvariumininkų tarpe.  Ryškiai geltona Yellow formos spalva padėjo įsitvirtinti šioms žuvims dažno akvariumų mylėtojo namuose. Rečiau Labidochromis caeruleus sutinkamas ir mėlynai baltos spalvos.
Dėl savo patrauklios išvaizdos, palyginti neagresyvaus elgesio Labidochromis caeruleus geras pasirinkimas ir neprofesionaliam akvariumininkui.

Kaip nedaugelis kitų Malavio ciklidų, yellow patinai ir patelės pasižymi tokiu pačiu spalvingumu. Pagrindinis skirtumas tas, kad patinų pilvo pelekai juodesni nei patelių.

Labidochromis caeruleus aptinkamas dvejuose skirtinguose Malavio ežero biotopuose - akmenėtose pakrantėse, bei žolinguose kloduose. Laikosi 3 - 30 metrų gylyje. Minta smulkiais vėžiagyviais, vabzdžių lervomis ir dumbliais.

Labidochromis caeruleus Yellow mėgsta kietą, šarminį vandenį, kur temperatūra 23 - 28°C. Kaip ir kitoms mbunoms, akvariume reikia stengtis atitikti Malavio ežero natūrą - uolos, akmenys, besitęsiantys nuo dugno iki pat vandens paviršiaus su daugybe slėptuvių. Dažniausiai dėl pH mažinimo, šakos ar kelmai netinka. Šiuos ciklidus galima laikyti su kitomis Malavio vidutiniškai agresyviomis rūšimis. Vis tik, jei akvariume bus jaučiama pastovi agresija, veikiausiai Labidochromis caeruleus didžiausią laiko dalį praleis savo mėgiamoje slėptuvėje.

Maitinti Labidochromis caeruleus galima viskuo, tiek gyvūninės, tiek augalinės kilmės sausu, gyvu ar šaldytu maistu. Tačiau pagrindine dieta vertėtų rinktis augalinės kilmės meniu.

Labidochromis caeruleus viena lengviausiai veisti „pasiduodančių“ veislių iš kitų, burnoje mažylius nešiojančių rūšių. Perkant šias žuvis, vertėtų įsigyti 5-6 vienetus, taip beveik užsigarantuojant, kad išaugs ir patinų ir patelių. Sulaukę ~6mėnesių amžiaus (3-5cm ilgio) ciklidai subręsta.
Kaip ir kitų mbunų patelės, yellow susirenka ikrus į burną ir nešioja 3-4 savaites, kol mailius išsivysto ir užauga iki 0,8-1cm ilgio. Priklausomai nuo dydžio, patelės padeda 5-30 ikrų. Pastebėti išneršusią patelę nesunku - jo žandai išsipūtę ir visą~trejų savaičių laikotarpį nieko nevalgo.
Siekiant išsaugoti kuo daugiau mažylių, patelę vertėtų perkelti į neršto akvariumą, kur ramiai išlaikytų savo mažylius. Kita vertus, ilgas ciklido iškėlimas sutrikdo hierarchiją  ir grįžusi patelė gali nerasti savo ankstesnės „vietos“.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.cichlid-forum.com
  • http://www.gcca.net