Botia lohachata (Marmurinė botia)

ŠeimaCobitidae
Gyvenamoji vietaŠiaurinė Indija ir Bangladešas.
Dydis7-15 cm
CharakterisTaiki.
Gyvenimo trukmėApie 10 metų
Akvariumo dydisnuo 100ltr.
pH6.5 - 7.4
dH12
Temperatūra24-30 C

Šios žuvys dar vadinamos YOYO, jeigu pažiūrėsite atidžiau, galite pamatyti YOYO raides ant žuvelės šono. Botia lohachata yra kilusi iš Indijos ir Pakistano. Tai gana aktyvi šios šeimos žuvis, mėgstanti raustis po dugną. Daugelis botijų būna aktyvios daugiau nakties metu, tačiau Marmurinė botia aktyvesnė būna dieną. Jos gyvena lėtos tekmės vandenyse.

Dažnai YOYO yra lyginamos su kita botijų rūšimi klounais, tačiau YOYO yra šiek tiek agresyvesnės. Geriausia jas laikyti būreliais po penkias žuvis arba daugiau, tai padės joms aiškintis santykius tarpusavyje, nekliudant kitų žuvų rūšių. Marmurinėms Botioms labai svarbi vandens būklė, joms labiau patinka minkštas, rūgštus tarp 6 iki 7,4 Ph vanduo, tačiau gali būti laikomos gana kietame, šarmingame vandenyje, netgi iki 8 Ph. Kaip ir kitoms tropinėms žuvims temperatūra turi būti nuo 24 iki 30 laipsnių. Būdamos mažesnės už klounus, šios Botios gali būti laikomos mažesnio tūrio akvariumuose: 3 žuvelės gali būti laikomos tankiai apsodintame 120 litrų akvariume. Jeigu akvariume nebus kitų žuvų ir daug augalų, YOYO gali justi stresą, blogai jaustis. Jos yra ganėtinai taikios, taigi nepatartina laikyti su agresyviomis žuvimis. Jas galima laikyti su mažesnėmis žuvimis.

Kai prie akvariumo prieina žmogus naujai įsigyta Marmurinė botia mėgsta pasislėpti. Joms reikalingi urveliai, tačiau jie neturėtų būti labai atviri. Jeigu urvai būna per ankšti žuvys dažnai užstringa.
Marmurinė botia maitinasi įvairiu maistu, mėgsta šamų tabletes. Maitinamos sausu dribsnių pavidalo žuvų maistu paviršiuje, nosimi sukuria garsus panašius į spragtelėjimus. Panašius garsus galima girdėti tada kai jos plaukioja. Šie spragsintys garsai sukeliami kai žuvis įkvepia oro iš atmosferos, vėliau oras perkošiamas per žiaunas.

Panašios į giminaičius Klounus, Marmurinės Botios vis dėl to skiriasi ir yra dažnai tingios. Dažnai skirtingu laiku jos mėgsta pailsėti savo mėgstamose vietose arba netoli paviršiaus. Dažnai pamačius žuvį plūduriuojančiąja paviršiuje akvariumininkai pagalvoja, kad žuvis nudvėsė, tačiau ji tik ilsisi.

Kaip ir Klounai, Marmurinės Botios valgo sraiges. Bestuburiai gėlavandeniai yra jų natūralus maistas, taigi Botios kelia pavojų ne tik sraigėms bet ir Gėlavandenėms krevetėms.

Naudoti šaltiniai:

  •  http://www.livefish.com