Kuhuli Loach (Pangio kuhlii)

ŠeimaCobitidae
Gyvenamoji vietaTailandas, Borneo, Indonezija.
Dydis7-10cm
Charakteristaikus.
Gyvenimo trukmė10 ir daugiau metų
Akvariumo dydis60L minimum.
pH6.2-6.8.
dH10
Temperatūra25-28 laipsniai

Pangio kuhlii yra viena iš įdomiausių gėlavandenių akvariumų žuvų, ji yra maža ungurio formos žuvelė. Dažniausiai būna geltonos-oranžinės spalvos, su 15-20 juodų arba rudų dryžių. Pilvas yra baltas, pelekai permatomi. Yra ir albinosinių individų, kurie yra šviesūs su raudonomis akimis, arba visai tamsūs individai. Burna gana nedidelė, su trimis ūsų poromis. Žandikaulyje dantų nėra, tačiau kaip ir kaikurios Cobitidae žuvys turi dantis gerklėje.

Kuhuli Loach yra nieko nereikalaujanti žuvis, lengvai prisitaiko prie vandens parametrų, tačiau labiausiai mėgsta rūgštų ir minkštą vandenį. Labiausiai patinka smulkus gruntas ar smėlis. Tai pat reikalinga daug slėptuvių. Šie unguriukai mėgsta įsirausti į gruntą, todėl gruntas turėtų būti smulkus. Tai yra būrinė žuvis, geriausia laikyti 3 ir daugiau. Jeigu jūs laikysite vieną unguriuką, tai jis slėpsis ir jūs jo nematysite. Laikant būreliais šios žuvys būna aktyvesnės. Jie mėgsta plaukioti aplink akvariumo augalus bei kitas dekoracijas. Grupelėse jie būna drąsesni nelindi urvuose, jie plaukioja ir ieško skanėstų kartu. Prieblandoje jie sukiojas tartum darydami skaičių 8.

Kuhuli yra taikios žuvys, tačiau radę ikrus, mielai jais pasivaišins. Taip pat kaip ir kiti šios šeimos atstovai jie minta sraigėmis, tačiau nėra geri sraigių naikintojai kaip Botios. Šias žuvis geriausia šerti, tada kai akvariume būna išjungta šviesa, tada jie išlenda iš urvelių. Šerti reikėtu greitai skęstančiu maistu: šamų tabletėmis arba šaldytomis uodo trūklio lervomis.

Pangio kuhlii dauginasi ikrais. Patelę nuo patinėlio sunku atskirti, prieš nerštą patelė būna storesnė. Neršto metu patelė išmėto ikrus tarp augalų. Šiuo metu niekas nežino ar vandens parametrų pakeitimas paskatina neršti. Labai retai veisiasi akvariumuose, tačiau jei šiems unguriukams bus suteiktos panašios gyvenimo sąlygos kaip ir natūralioje gamtoje, neršto tikimybė bus didesnė.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.aquatic-hobbyist.com
  • http://www.aboutfishonline.com