Geophagus brasiliensis(Perlinis cichlidas)

Geophagus brasiliensisŠeimaCichlidae
Gyvenamoji vietaPietų Amerika
Dydisiki 25cm
CharakterisAgresyvus
Gyvenimo trukmė 10-15 metų
Akvariumo dydis300ltr.
pH6.0 - 7.0
dH10 - 15 °
Temperatūra20 - 23 ° C veisimuisi 24 - 25.5 ° C

Perlinis Cichlidas dar pavadintas kaip Pearl Eartheater, Perlamutras Eartheater ar Brasiliensis, buvo apibūdintas Quoy ir Gaimard 1824. Jie buvo aptikti drenažuose ir kituose vandens telkiniuose Urugvajuje ir Brazilijoje. Nors negiliuose vandenyse ph kinta, šios žuvys labiau mėgsta šarmingą vandenį. Jie minta augalais, vabzdžiais bei grunte surastais gyviais.

Perlinis Cichlidas savo kūno forma yra panašus į Convict arba Texas Cichlid, tik turi daugiau aštrių dantų. Spalva yra pilkai žalsva su melsvomis-baltomis dėmelėmis primenančiomis perlus. Pelekai būna raudoni ar oranžiniai. Šių žuvų spalva keičiasi pagal žuvies nuotaiką. Dažnai šios žuvys turi juodą taškelį maždaug akies lygmenyje, virš krūtinės pelekų. Suaugę patinai turi kuprą ir yra didesni nei patelės. Jeigu žuviai bus suteiktos geros gyvenimo sąlygos ji gali gyventi nuo 10 iki 15 metų.
Visi cichlidai turi bendrą bruožą, gerai išsivysčiusią gerklės dantų eilę, kuri eina už burnos dantų. Šios žuvys turi spyglius ant visų pelekų, kurie padeda važytis su kitomis žuvimis. Priekinė pelekų dalis yra minkšta, todėl padeda laviruoti vandenyje.

Geophagus brasiliensis yra visaėdė žuvis. Natūralioje gamtoje jos minta augalais, vabzdžiais bei smulkiais gyviais gyvenančiais grunte. Akvariume galima maitinti sausu žuvų maistu, granulėmis, kriliais, dafnija, artemija. Maitinti geriausia kelis kartus per dieną, tai padės palaikyti geresnę vandens kokybę.
160L akvariume galima laikyti vieną žuvį, kelioms žuvims reikalingas 300L akvariumas. Šios žuvys gali gyventi ir gėlame ir šiek tiek sūriame vandenyje. Akvariume turėtų būti gera filtracija. Reikėtu grunto su smėliu, nes žuvys mėgsta raustis. Akvariume sudėti akmenus bei šakos, padės išvengti santykių aiškinimosi. Taip pat reikėtų pasirūpinti urveliais, kur žuvys galėtu pasislėpti. Augalus galima sodinti tik kietalapius, tai pat reikėtų apdėti šaknis akmenimis, jog žuvys neiškastu šaknų. Geriausias variantas dėti plastmasinius augalus. Vandenį reikėtų keisti 15 – 20% per savaitę, priklausomai nuo žuvų kiekio ir akvariumo tūrio.

Perliniai cichlidai gali būti apgyvendinti su panašaus dydžio Amerikos cichlidais arba plekais ir kitais didesniais šamais. Reikėtų prisiminti, jog tai teritorinės žuvys ir joms reikia didelio tūrio, todėl perkant kaimynus atsižvelkite į tūri bei slėptuvių kiekį. Šias žuvis galima laikyti ir po vieną, ir poromis. Perliniai cichlidai nėra labai agresyvus, tačiau neršto metu jie neapkenčia kitų žuvų.

Lyties skirtumai yra nedideli, todėl juos sunku atskirti. Patinėlis turi šiek tiek smailesnį lytinį organą, patelė bukesnį. Patinėlis yra didesnis už patelę, gali turėti ilgesnį nugaros peleką ir didesnę kuprą.

Perliniai Cichlidai neršia grunte, todėl lengvai neršia akvariume. Vanduo turėtu būti šiek tiek rūgštus ir neutralaus pH 6.5 - 7.0, nei kietas nei minkštas, per viduriuką 5 - 10 ° dH, temperatūra apie 24 - 27 ° C. Porelė smulkmeniškai valys uolas, tamsesnėse vietuose, kur vėliau išnerš ikriukus. Patelė gali padėti nuo 600 iki 800 ovalių kiaušinėlių, tačiau akvariume labiau tikėtina sulaukti nuo 150 iki 200 ikrelių. Jie kaip ir dauguma cihlidų yra geri tėvai ir po neršto saugo ikrus, todėl tėvus reikėtu palikti neršto akvariume. Mailių reikėtų šerti smulkiu maistu: arterijų nuplijais, ar kitais smulkiais gyviais.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com