Platydoras costatus

Platydoras costatusPlatydoras costatus

 

Platydoras costatus

Šeima Doradidae
Gyvenamoji vieta P. Amerika
Dydis 13 cm.
Charakteris Taiki
Gyvenimo trukmė -
Akvariumo dydis Nuo 100ltr
pH 6.0 - 8.0
dH 4 - 20 dGH
Temperatūra 24 - 29°C

Gamtoje Platydoras costatus gyvena Pietų Amerikos upeliuose ir tvenkiniuose nuo Peru iki Brazilijos, bei Amazonės ir kitų upių kanaluose. Mėgsta smėlėtą su nukritusių lapų sluoksniu dugną. Dažniausiai aptinkami negiliose vietose, pilnose nukritusių medžių šakų sampynose. Gamtoje tiek patinai, tiek patelės užauga iki 22cm ilgio, tuo tarpu akvariumuose neviršija 13cm. Patelės šiek tiek didesnės ir storesnės nei patinai.

Akvariumo ilgis neturėtų būt mažesnis nei 80cm, o tūris - 100ltr, prisodintas daugybe augalų. Apšvietimas turėtų būt silpnas. Siekiant atkurti kuo natūralesnes sąlygas, akvariume būtina pridaryti bent keletą slėptuvių ir įdėti šakų ar kelmų. Slėptuves būtinos, kad Platydoras costatus nestresuotų ar netyčia nesumaišytų šildytuvo su vieta pasislėpti.

Šie šamai praktiškai valgo viską, tačiau geriausiai tinka šaldyti tiubifeksai ar kitos kirmėlės, bei gerai skęstantis sausas maistas.
Labai svarbu neperšerti, nes nežino kada sustoti. Įleidžiant į naują akvariumą, patartina šerti naktimis. Po kiek laiko, apsipratę naujuose namuose, Platydoras costatus jau pats rizikuos ir valgys dienos metu, kada šeriamos ir kitos žuvys.
Platydoras costatus garsėja kaip puikūs sraigių naikintojai. Tad jeigu turite akvariume sraigių problemą - pora šių šamų ją greitai suvalgys.

Vandens parametrai gana svarbūs. Šie šamai nepakenčia per didelio nitratų kiekio - pastovus savaitinis 20-25% vandens keitimas palaikys juos laimingus. Optimalus pH - 7.0, vandens kietumas - 10, temperatūra 24 - 29°C.

Platydoras costatus
 - taikios žuvys, tačiau gali būti labai nedraugiškos savo rūšiai, kovodamos dėl geros slėptuvės, jaukaus kampelio ir panašiai. Vis dėlto, agresyvumas nėra toks didelis - dažniausiai išskleidžia savo nugarinį ir krūtinės pelekus, o tai pavojinga tik savo teritoriją ginančioms bežvynėms žuvims (jei pačios sugalvotų pulti šamą). Patartina nelaikyti dviejų šamų, jei akvariumo ilgis mažesnis nei 1 metras.

Kaip ir kiti Doradidae šeimos šamai, Platydoras costatus leidžia specifinį garsą, panašų į knarkimą, grieždamas pelekų kaulus į jų gūžduobes (įdubimus) ir padidindamas garsą per plaukimo pūslę. Šis garsas dažniausiai naudojamas nuo priešų apsiginti.

Vienas pagrindinių Platydoras costatus savybių (kaip ir kitų Doradidae) - kauliniai išsikišimai šonuose išilgai kūno. Šie išsikišimai akvariumininkų tarpe dar vadinami ‘skydais’, kurie aštrūs kaip spygliai.
Gaudant žuvį iš akvariumo, reikia imtis visų atsargumo priemonių, ne vien, kad žuvis gali įsipainioti tinklelyje, bet galite ir patys įsipjauti. Patartina gaudymui naudoti plastikinį maišelį, panardintą akvariume, stengiantis įvytiPlatydoras costatus į vidų.

Apie veisimą nieko nežinoma. Sklinda kalbos, kad ikrus deda ant plaukiojančių augalų lietaus sezonu. Visi pardavime esantys Platydoras costatus pagauti laukinėje gamtoje.