Macropodus opercularis (Rojaus žuvis arba makropodas)

Macropodus opercularis (Rojaus žuvis arba makropodas)

ŠeimaOsphronemidae
Gyvenamoji vietaPietryčių Azijoja
Dydis10cm
Charakteristaikus, bet grobuoniškas.
Gyvenimo trukmė
Akvariumo dydisnuo 40L
pH5.8-8.0
dH5-30 dGH
Temperatūra16-27°C

Rojaus žuvis dažnai vadinama pirmąja akvariumo žuvele, kuri ženkliai prisidėjo prie akvariumų populiarumo. Ši žuvis yra viena pirmųjų importuotų žuvų į Europą. Labai spalvinga ir blizganti Rojaus žuvis yra viena iš gražiausiu akvariumo žuvelių. Šios žuvys yra gana ištvermingos, todėl labai tinka pradedantiesiems.

Pirkdami šią žuvį būkite atidūs, pirkite tik spalvingiausią ir judriausią žuvį. Kadangi ši žuvis buvo viena iš pirmųjų akvariumuose, daug kas norėjo ją veisti. Niekas nekreipė dėmesio į žuvų giminystės ryšius, svarbu buvo išveisti kuo daugiau. Tokie neatsakingi žmonių veiksmai privedė prie šių žuvų kraujomaišos. Žuvys tapo nebe tokios spalvingos ir ištvermingos.

Rojaus žuvys gyvena tekančiuose vandenyse, ryžių laukuose ir grioviuose – Pietryčių Azijoje. Kadangi makropodai buvo populiarūs, jie buvo išvežioti po visas pasaulio šalis.

Rojaus žuvis arba makropodas, turi tvirtą pailgėjusį kūną ir išsišakojusią uodegą. Viršutinis plekas pas patinus yra gana ilgas. Šios žuvys yra ganėtinai spalvingos, apimančios juoda ir baltas spalvas. Dažniausiai sutinkamos melsvos su oranžiniais dryžiais, bei oranžiniais pelekais.
Kaip ir visos kitos labirintinės žuvys, makropodai gali kvėpuoti atmosferos oru. Kvėpuoti paviršiuje esančiu oru jiems padeda organas vadinamas labirintu. Gabenant šias žuvis reikėtų nepamiršti maišelyje su žuvimi palikti oro.

Macropodus opercularis yra visaėdė žuvis, tačiau labiausiai mėgsta gyvulinį maistą. Tai pat šias žuvis galima šerti Bettas(gaideliams) skirtu maistu. Tačiau geriausia šerti gyvu maistu, taip jie atskleidžia savo grobuonišką prigimtį
.
Makropodai yra labai ištvermingos žuvys, gali prisitaikyti prie bet kokių akvariumo gyvenimo sąlygų. Geriausia būtų 70L akvariumas su švelnia vandens cirkuliacija. Taip pat reikėtų akvariumą apsodinti augalais ir pasirūpinti dangčiu, kad žuvis neiššoktų.

Rojaus žuvų charakteris labai panašus į gaidelių, nors truputį mažiau agresyvus. Šios žuvys kartais būna karingos ir grobuoniškos, todėl labai sunku parinkti kaimynus. Geriausia laikyti vienus, tačiau esant reikalui priims kitos rūšies žuvis. Dideliuose akvariumuose buvo eksperimentuojama laikyti kelis patinėlius, tačiau dažnai nepasisekdavo. Šias žuvis geriausia laikyti poromis.

Kaip ir didžioji dalis šios šeimos žuvų, taip ir makropodai nerštui naudoja burbulinius lizdus. Prieš nerštą patinėlis pastato lizdą iš burbulų, vėliau prie lizdo atsigena patelę. Patinas apsisuka palink patelę ir jie išneršia. Po neršto patelė būna nuvejama ir lizdą saugoti lieka tik patinas. Patinas lizdą gali ginti iki mirties, kaip ir Gaideliai. Mailius išsirita po poros dienų ir turi būti šeriamas mikroorganizmais, iki kol galės praryti normalaus dydžio maistą.

Rojaus žuvų galima įsigyti daugelyje parduotuvių, nors kokybišką žuvį rasti sunku. Pardavime yra lengviau rasti patinėlius nei pateles.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com