Cichlasoma salvini (Salvini Cichlid)

Cichlasoma salvini(Salvini Cichlid)

ŠeimaCichlidae
Gyvenamoji vietaPietų Amerika
Dydisiki 15cm
CharakterisAgresyvus
Gyvenimo trukmė
Akvariumo dydisnuo 300ltr.
pH6.5 iki 8.0
dH8-15 ° dGH
Temperatūra22-26 ° C

Jauni individai atrodo labai blankūs, todėl jauni akvariumistai nenoriai perka šias žuvis. Reikėtų žinoti, jog suagusios žuvys tampa labai spalvingos. Suaugusios žuvys papuoš bet kurį akvariumą.

Salvini Cichlid buvo apibūdintas Günther 1862, ir taip pat yra žinomas kaip Salvin Cichlid, Yellow-Belly Cichlid, or Tricolor Cichlid. Jie randami Centrinėje Amerikoje, netoli Meksikos, Gvatemaloje, Hondūre ir Belizą. Jie gyvena tekančiuose vandenyse, upių deltose. Maitinasi bestuburiais ir smulkiomis žuvimis.

Salvini Cichlido spalva yra geltona, tačiau nesuaugę individai būna pilko, šiek tiek gelsvo atspalvio. Dažniausiai patelės būna ryškesnės, bet būna išimčių. Patelės turi rausvą pilvą, nugarinio peleko vidurys yra juodas - mėlyname fone. Patinėliai gali turėti mėlynos spalvos palei nugarinį peleką arba ant galvos. Kaip ir patelės kartais ir patinėliai gali turėti rausvą pilvą.

Kadangi Salvini yra visaėdžiai, jiems tinka augalinis ir gyvulinis maistas. Geriausia būtų šerti ir granulėmis ir gyvu ar šaldytu maistu. Galima šerti krevetėmis, uodo trūklio lervomis – šaldytomis ir gyvomis.
Minimalus akvariumas turėtų būti nemažesnis nei 200L. Tinkamiausias tūris porelei yra 400L su kaimynais. Akvariume tūrėtų būti galingas filtras su stipria aeracija, nes šios žuvys mėgsta srovę. Tai pat akvariume tūrėtų būti daug slėptuvių tarp akmenų ar medžio šakų. Šie cichlidai nerausia grunto, todėl galime laikyti augaliniame akvariume. Daugelis sako, kad šios žuvys yra spalvingesnės augaliniame akvariume. Augaliniame akvariume tūrėtų būti palikta vietos plaukiojimui.
Salvini cichlidus tūrėtų laikyti rūpestingi, turintys patirties žmonės, nes jiems reikalinga atidi priežiūra. Akvariume reikia dažnai keisti vandenį, nes bloga vandens kokybė iššaukia ligas. Per savaitę reikėtų pakeisti 20-25% vandens, priklausomai nuo akvariumo tūrio ir gyventojų kiekio.

Salvini cichlidai nėra bendruomeninė žuvis. Jie yra vidutiniškai agresyvūs, neršto metu tampa agresyvesni. Taipogi jie yra grobuonys, todėl gali suryti mažesnius kaimynus. Juos galima laikyti su panašaus charakterio cichlidais Jack Dempsey ir Red Devil. Geriausiai jaučiasi ir mažiau agresyvūs būna akvariumuose pilnuose augmenijos, ir šeriami geru kokybišku maistu.

Patelė ir patinas neršto metu tampa ryškiai geltoni, ant kūno išryškėja juodos dėmės. Patelės turi didelį, juodą lopą ant nugarinio peleko.

Salvini cichlidai yra ikrinės žuvys. Abu tėvai rūpinasi ikrais ir mailiumi. Dauginasi taip pat kaip ir kiti cichlidai.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com