Trichogaster pectoralis ( Siamo guramis )

Trichogaster pectoralis(Siamo guramis)

Šeima Osphronemidae
Gyvenamoji vieta -
Dydis iki 20cm
Charakteris Plėšri
Gyvenimo trukmė  -
Akvariumo dydis nuo 100ltr.
pH 6.0 - 8.3
dH 2 - 30 ° dGH
Temperatūra 22 - 30 ° C

Jeigu jūs norite laikyti šį guramį, jūs turite įsitikinti, kad turite pakankamai didelį akvariumą. Siamo guramis užauga iki 20cm, tai pat jos ikrai yra ganėtinai dideli. Žuvis gali išneršti apie 5000 ikrų. Nors šie guramiai yra gana dideli, jie yra taikiausi iš savo šeimos ir geriausiai tinka bendram akvariumui. Šios žuvys nėra labai gražios, tačiau labai ištvermingos. Jauni Siamo guramiai išsiskiria zigzagu einančiu nuo uodegos iki akies.

Kai kurios labirintinės žuvys turi balsus. Siamo guramis nėra išimtis. Žuvis turi tokį artikuliavimą, kuris yra panašus į karksėjimą, ar urzgimą, ar tonų sutrūkimą. Šie garsai dažniausiai girdimi per veisimą, tačiau nežinoma ar tai turi reikšmės.

Siamo guramis buvo aprašytas Regan 1910 metais. šios žuvys yra randamos tolimuosiuose rytuose: Tailande, Kambodžoje, pietų Vietname, Malaizijoje. Gyvena lėtai tekančiuose vandenyse, mėgstą tankią augmeniją. Jos yra naudojamos kaip maistinės žuvys.

Trichogaster pectoralis kūnas yra šiek tiek plokščias ir pailgas. Šios žuvys turi ilgus krūtinės pelekus dar vadinamus „pectoralis“. Patinėlio nugarinis pelekas yra ilges ir smailus, o patelės apvalus. Krūtinės pelekai yra panašūs į siūlus ir yra nepaprastai jautrūs. Kūno spalva yra gelsvas-rusva. Šios žuvys per vidurį kūno turi horizontalę liniją su vertikaliais brūkšniais. Būdamos mažos žuvys išsiskiria zigzaginė linija nuo akies iki uodegos, tačiau bręstant zigzagas nyksta. Ši žuvis kaip ir kitos šios šeimos žuvys turi organą - labirintą, kuris leidžia kvėpuoti atmosferos oru.

Šie guramiai nelaisvėje pasiekia 10-12cm, bet buvo užfiksuota atvejų kai šios žuvys pasiekė net 25cm.

Kadangi Siamo guramiai yra visaėdžiai, jie ės visokį maistą. Norit, jog žuvis jaustųsi gerai reikia šerti kokybišku maistu. Maisto įvairovė gali būti papildoma baltymais: uodo trūklio lervomis, sūrimo krevetėmis, ar bet kokiu kitu pakaitalu. Natūralioje gamtoje jų maisto racioną sudaro tai pat ir augalinis maistas. Taigi jūs galite šias žuvis šerti augaliniu sausu maistu. Šios žuvys yra labai taikios, jos neėda nei savo mailiaus, nei kitų žuvų.

Tai yra ištvermingos žuvys, tačiau jos yra didelės ir daug maitinas. Maitindamasi labai teršia vandenį, todėl reikėtų dažnai keisti vandenį. Daugelis mano, jog šios žuvys turėdamos organą labirintą, kuris leidžia joms kvėpuoti deguonimi iš atmosferos yra nereiklios vandens parametrams. Tačiau jie klysta, patariama keisti po 25% vandens kas savaitę.

Akvariumas turi būti parengtas, kad ir dominuojančios ir nedominuojančios žuvys galėtu jaustis puikiai. Tai reiškia, kad akvariume turėtų būti įrengta keletas slėptuvių ir tai pat tankiai apsodinta augalais vieta. Šios rūšies žuvys mėgsta paviršinius augalus. Maži guramiai gali būti įkurdinti 60L akvariume, o didesniems reikia 100L ir didesnio akvariumo.
Kaip ir didžioji dalis šios šeimos žuvų Siamo guramis neršto metu stato burbulinį lizdą. Lizdai yra ganėtinai nedideli, statomi po paviršiniais augalais. Šie guramiai neršto metu yra aplaidūs, jie nesirūpina savo ikrais. Nepatekusius į lizdą kiaušinius jie palieka likimo valioje, ko nedarytų kiti guramiai.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com