Kryptopterus bicirrhis(Stiklinis šamas)

Kryptopterus bicirrhis(Stiklinis šamas)

ŠeimaSiluridae
Gyvenamoji vietaSumantra, Java, Borneo, Tailandas
Dydis12-15cm
CharakterisTaiki
Gyvenimo trukmė10metų
Akvariumo dydis120lt.
pH6.2 - 7.0
dH8 - 18
Temperatūra21 - 26ºC

Kryptopterus bicirrhis dar kitaip žinomi kaip stikliniai šamai. Jie yra vadinami stikliniais, dėl savo išvaizdos. Stiklinis šamas iškarto išsiskiria savo skaidriu-vaiduoklišku  kūnas. Kūnas labai vaiskus, su sidabriniais lopais prie galvos. Ši žuvis - tarsi gyva žuvies vidaus organų paroda. Pasižiūrėję mes galime pamatyti plaukiojimo pūslę, netoli krūtinės pelekų ir kitus organus.

Pamačius šią žuvį jums atrodo, kad ji turėtų būti lengvas grobis plėšrūnas, tačiau taip nėra. Ji savo stiklinio kūno pagalba moka pranykti drumstame vandenyje. Ant kūno tamsesnių ląstelių skaičius yra sumažintas, todėl kūnas yra skaidrus. Kūno dangalas turi veidrodinės plokšteles, kurios padeda atspindėti saulės šviesą ir aplinkos spalvas, taip padarydamos žuvį nematoma.

Perkant šias žuvis reikėtų žinoti, jog tai būrinės žuvys, todėl įsigyti reikėtų bent 5 vienetus. Šios žuvys nėra brangios, todėl nusipirkti kelias nekils didelių rūpesčių. Laikomi po 2 šie šamai ilgai negyvens, jie atsiskirs į kampą ir ilgainiui mirs. Šias žuvis riekėtų laikyti didesniame akvariume, jos yra taikios bendruomeninės žuvys. Akvariume tūrėtų būti srovelė, norint atkartoti jų biotopo sąlygas.

Dėl neršto yra nežinoma, 1980 parašytame straipsnyje buvo rašoma: „Mes nežinome ar ši rūšis yra ikrinės ar gyvavedės žuvys. Veisimo akvariume rastas mailius buvo šeriamas infuzorija, o paskui dafnija. Neršto metu akvariume buvo įdėta truputis druskos, taip skatinant. Jūs galite būti įsitikinę, kad tai ikrus dedančios žuvys, tačiau tai gali būti ir gyvavedės.“

Šios žuvys nelabai mėgsta sausą maistą, geriausiai tinka dafnija ir artemijos. Šis šamas nėra toks kaip kiti, jis nerenka maisto nuo dugno. Šį šamą reikėtų šerti lėtai skęstančiu maistu, nes nuo dugno ir paviršiau neėda.

Stikliniai šamai mėgsta buriuotis prie augalų. Tušti akvariumai jiems nepatinka, todėl reikėtų pasirūpinti augalais. Šios žuvys labai mėgsta Javos paparčius, gal būt, todėl, kad šie augalai kilę iš ten pat kaip ir žuvys. Gali būti, kad Javos papartis kažkaip keičia vandenį, arba dėl to kad šie augalai yra tamsesni ir lengva tarp jų pasislėpti.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.scotcat.com
  • http://aqualandpetsplus.com