Trigonostigma heteromorpha (Rasbora)

Rasbora
Trigonostigma heteromorpha (Rasbora)
Foto: http://atlas.drpez.org
Rasbora
ŠeimaCyprinidae
Gyvenamoji vietaMalaizija, Singapūras, Sumatra, Tailandas
Dydis4.5cm
CharakterisTaiki
Gyvenimo trukmė6 metai
Akvariumo dydisnuo 45 ltr.
pH6.0 - 7.5
dHiki 12 dGH
Temperatūra23 - 28°C

Iš daugybės kitų Rasborų, Trigonostigma heteromorphalabiausiai paplitusi akvariumininkų tarpe. Kūnas rausvos - varinės spalvos, pasipuošęs juoda dėme, einančia nuo vidurio kūno vidurio iki uodegos.

Trigonostigma heteromorpha gėlavandenės žuvys ir niekada nesutinkamos sūresniuose vandenyse. Gamtoje sutinkamos Pietryčių Azijos minkštuose ir rūgščiuose vandenyse. Rasboros mėgsta tankiai augalais apaugusias vietoves su daugybe erdvės plaukioti plaukioti. Labiausiai mėgsta tamsų gruntą bei netiesioginį apšvietimą, t.y. augalų dėka sukurtus šešėlius.
Vandens temperatūra nėra labai svarbi, tačiau geriausiai jausis prie 23 - 28°C. Tinkamas pH 6.0 - 7.5, bet geriau 6.0 - 6.5.

Trigonostigma heteromorpha būrinės žuvys, todėl laikyti reikia minimaliai 4 - 5 žuvis. Kaip ir kitoms, savo atstovų būrelius mėgstančioms žuvims, rasboroms galioja ta pati taisyklė - kuo daugiau, tuo geriau. Trigonostigma heteromorpha taikios žuvys ir nėra jokių šansų, kad puls ar terorizuos kitų rūšių atstovus.

Rasboros minta tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės maistu. Neatsisakys įvairaus sauso, šaldyto ar gyvo maisto. Žinoma, kaip ir kitoms žuvims, įvairi dieta užtikrins sveiką virškinimo sistemą ir neleis žuvytėms susirgti.

Trigonostigma heteromorpha nerštas nėra lengvas, tačiau užtikrinus tam tikras sąlygas - visiškai galimas. Atrinkus žuvis nerštui, šerti gyvu maistu. Kaip ir daugeliu atvejų, rasborų patinai liesesni nei patelės. Patelių juodoji dėmė jos viršuje idealiai tiesi.
Į neršto akvariumą geriausiai įleisti 1 patelę ir 2 patinus. Vandens temperatūrą pakelti pora laipsnių, tuo tarpu pats vanduo turi būti labai minkštas - nedaugiau nei 2 dGH. Neršto akvariumą apsodinti kriptokorinomis ar panašiais plačialapiais augalais, kur rasboros dės ikrus.
Paruošus nerštavietę, būsimus tėvus įleisti vakare, kad apsiprastų. Tuo tarpu dažniausiai ryte įvyksta nerštas. Patina pradeda sukiotis aplink patelę ir drebėti, taip stengdamas privilioti ją prie nerštui pasirinkto augalo. Pasiruošusi patelė paplaukia po lapu, apsiverčia „aukštyn galva“ ir trinasi pilvu į lapo apačią, signalizuodama patinui. Priplaukęs, apsupa patelę savo kūnu ir apvaisina iškritusius ikrus, kurie prilimpa prie lapo apačios. Po vienos - dvejų valandų galima suskaičiuoti apie šimtą ikrų.
Kad išsiritęs mailius nebūtų suėstas, tėvus iškelti iškart pasibaigus nerštui. Vandens temperatūrai siekiant 27 - 28°C, mailius išsirita per parą. Kaip ir kitiems ikriniams mažyliams, maistui naudoti infuzorijas. Mažyliai suauga sulaukę 6 - 9 mėnesių.

Naudoti šaltiniai:

  • http://freshaquarium.about.com
  • http://www.bollmoraakvarieklubb.org