Melanotaenia boesemani (Vaivorikštinė žuvis)

ŠeimaMelanotaeniidae
Gyvenamoji vietaVakarų Irianas, Irian Džaja
Dydispatinai 11,5cm, o patelės 10cm
CharakterisTaiki
Gyvenimo trukmė
Akvariumo dydis100L
pH6.5 - 8.5
dH8 - 25
Temperatūra21 - 28° C

Pamačius šią žuvį, nesunku suprasti kodėl Vaivorikštinė žuvis taip pavadinta. Dažniausiai zoo parduotuvėse šios žuvys būna nykių spalvų, tačiau geras ir patirties turintis akvariumistas šias žuvis privers nusispalvinti. Norint išgauti nuostabias spalvas riekia: dažnai keisti vandenį ir šerti kokybišku maistu.

Šios žuvys yra nykstančios, todėl dažnai sulaukia ypatingo dėmesio. Laukinėje gamtoje gyvenančios žuvys yra naikinamos per derliaus nuėmimą, taip pat naikinama jų gyvenamoji vieta. Derliaus nuėmimas kenkia gamtai ir jos gyventojams, ne tik nuėmimo metu, bet ir nepataisomai sugriauna ekologinį balansą šiose srityse. Dar viena problema prisidėjusi prie šių žuvų nykimo yra tai, kad jos yra kryžminamos su kita rūšimi, taip yra keičiamos rūšies giminystės linijos. Gamtai reikėjo tūkstančių metų, kad būtu išgautos tokios spalvos, o žmogus tai gali sugriauti per savaitę. Todėl prieš perkant reikėtų gerai apsvarstyti, pirkti gamtoje sugautą grynakraujį individą ar žmonių išveistą hibridą.

Melanotaenia boesemani yra tipiškos vaivorikštinių žuvų formos, ilgos, su lenkta nugara ir siaura galva. Žuvų spalvingumas parodo ar žuvimi yra gerai rūpinamasi. Būdamos 5-7cm šios žuvys pradeda įgauti savo rūšiai būdingas spalvas. Priekinė žuvies pusė yra mėlynos arba violetinės spalvos, o galinė raudonos, oranžinės ir geltonos mišinys. Šis dvejų spalvų mišinys susijungia per vidurį juodos arba žalios spalvos vertikaliomis juostomis. Patėlės yra tų pačių spalvų, tik šiek tiek blankėsnės, kūnas yra linkęs į sidabrinę spalvą. Pelekai yra matiniai ir geltoni su baltu konturu.

Boesemani yra visaėdės, tačiau joms reikėtų parinkti maistą, kad įgautų ryškias spalvas. Maistą reikėtų maišytis, gyvų ir apdirbtų maistų mišinys yra idialus variantas. Apdirbtą maistą reikėtų pirkti mažais kiekiais, nes maistas gali sugesti. Boeseman Rainbowfish mėgsta gyva maistą tokį kaip: uodo trūklio lervas, tubifeksus, vandenines blusas, sūrimo krevetes ir panašiai. Neturint sąlygų šerti gyvu maistu, puikiai tinka šaldytas maistas.

Kaip ir kitos rūšys vaivorykštinės geriausiai jausis akvariume kuriama sąlygos bus panašios kaip ir jų gyvenamoje natūralioje aplinkoje. Šios žuvys yra greitai prisitaikančios, tačiau geriausiai tiktų akvariumas su daug erdvės joms plaukioti. Patartina yra atidengti akvariumą ir žuvims leisti pora valandų pasimėgauti saulės šviesa. Saulės šviesos apšviestos žuvys atrodo įspūdingai.

Boeseman Rainbowfish geriausia jaučiasi su panašaus dydžio žuvimis, geriausia būtu laikyti vaivorykštinių būrį. Nors šios žuvys nėra agresyvios, bet laikomos su lėtais kaimynais jos taps tikros chuliganės.

Veisimosi akvariumas turėtų būti tankiai apsodintas plačialapiais augalais. Žuvų poros turėtų būti gyvenusios kartu akvariume. Šerti reikėtų gyvu labai kokybišku maistu. Jūs turite pamėgdžioti dosnų potvynio sezoną. Kai patelė bus pasirengusi nerštui patinėlis ją bandys suvilioti savo spalvingumu. Išneršus reikėtu tėvus iškelti, o jei išneršė bendrame akvariume tai reikia iškelti lapą ant kurio yra sudėti ikrai, kitaip ikrai bus suėsti. Nerštą žuvys kartos kelias dienas. Mailius pradeda maitintis apytiksliai po savaitės ir turi būti pašertas infuzorija. Mailius auga labai lėtai ir reikalauja labai geros vandens kokybės.

Viena iš problemų yra kryžminimasis. Natūralioje gamtoje Boeseman Rainbowfish nesikryžmina su kitomis žuvimis, tačiau akvariume viskas kitaip. Dažnai sulaukiama nepageidautinų rezultatų su kitomis Melanotaeniidae šeimos žuvimis. Dažnai hibridai praranda savo spalvingumą. Kadangi šios žuvys yra nykstančios, veisiant reikėtų atidžiai saugotis kraujomaišos.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com