Xiphophorus variatus (Pecilija)

Xiphophorus variatusXiphophorus variatus Šeima Poeciliidae
Gyvenamoji vieta Pietų Meksika
Dydis 5.5 - 7cm.
Charakteris Taiki, tinka bendram akvariumui.
Gyvenimo trukmė 4 metai.
Akvariumo dydis Nuo 40 ltr.
pH 7.0 - 8.5
dH 12 - 30
Temperatūra 22 - 27°C

Akvariumininkai išvedę daugybę Xiphophorus variatus (Pecilija) spalvų. Kaip ir daugelis kitų Poeciliidae šeimos patinų, Xiphophorus variatus (Pecilija) labiau spalvoti bei mažesni nei patelės.
Patinai užauga iki 5.5cm, patelės buna šiek tiek didensės - 7cm. Gamtoje gyvena Pietų Meksikos stovinčiuose vandeniuose bei lėtos srovės upėse ir upeliuose.
Xiphophorus variatus (Pecilija) yra taiki, graži, viduriniuose akvariumo sluoksniuose plaukiojanti žuvis. Ši žuvis labai rekomenduojama pradedančiajam ir ne tik. Norint auginti Xiphophorus variatus (Pecilija) akvariumą geriausia pasirinkti ne mažesnį nei 40ltr su daug augmenijos. Šios žuvys valgo dumblius, sausą, šaldytą ir gyvą maistą.
Kaip ir kitų gyvavedžių žuvų, apvaisinimas vidinis. Nėštumas trunka 1-1.5 mėnesio. Xiphophorus variatus patelės atsiveda 20-150 jauniklių, priklausomai nuo patelės dydžio ir amžiaus. Prieš nerštą, patelę geriausia iškelti iš akvariumo, tačiau jei akvariume prisodinta daug smulkialapių augalų - nebūtina. Mailių šerti smulkiu sausu maistu ar infuzorijomis.
Bendrai paėmus, 
Xiphophorus variatus laikymas ir auginimas niekuo nesiskiria nuo kitų Xiphophorus genties žuvų: Xiphophorus maculatus arXiphophorus helleri.