Pantodon buchholzi (žuvis drugelis)

ŠeimaPantodontidae
Gyvenamoji vietaVakarų ir Centrinė Afrika
Dydis10-15cm
CharakterisTaikus, bet grobuoniškas. Suvalgys mažą žuvį
Gyvenimo trukmė5 ir ilgiau.
Akvariumo dydis100L
pH6.5-7.0
dH8-12 °
Temperatūra23 - 30°C

Žuvis drugelis buvo atrastas 1905, šios žuvys yra vienintelės savo šeimoje. Žuvies pavadinimas kilęs nuo jos plačių krūtinės pelekų, panašių į drugelio sparnus. Pelekai yra rudos, sidabrinės ar žalios spalvos, jie žuviai leidžia sklęsti virš vandens.

Žuvis drugelis, dar žinoma kaip Afrikos žuvis drugelis, yra geros bendruomeninės žuvys. Dažnai jos yra nepakančios kitoms paviršiuje plaukiojančioms žuvims. Šios žuvys yra grobuonys, todėl ėda mažesnes žuvis, tačiau kiek žinoma jos nėra labai plėšrios. Drugelius galima prisijaukinti, maistą ėsti iš jūsų rankų.

Pantodon buchholzi geriausiai tinka negilus akvariumas, 15-20cm. Toks akvariumas, kuris yra ilgas ir platus, bus idealus šios rūšies žuvims, kadangi joms reikalingas didelis paviršiaus plotas. Drugeliai mėgsta minkštą ir rūgštų vandenį. Joms patinka paviršiniai augalai, pasislėpusios už paviršinių augalų, žuvys tyko grobio. Laikant šias žuvis reikia prisiminti, jog šios žuvys yra puikios šuolininkės, taigi reikia įsitikinti ar jos neiššoks iš akvariumo.

Kadangi Drugeliai yra mėsaėdės žuvys, jas reikėtu šerti gyvulinių maistu. Geriausia šerti įvairiais vabzdžiais, tačiau tinka smulkios gupijos, uodo trūklio lervos, bei sausas maistas.

Lyčių skirtumai yra gana neaiškus, patiną nuo patelės galima atskirti tik prieš nerštą. Patelė stambesnė už patinėli, nes būna pilve subrandinusi ikrus. Neršto metu patinėlio analinis pelekas atrodo kaip lenktas vamzdelis, o patelės analinis pelekas būna tiesus. Nerštui reikia rūgštaus vandens, patartinas filtras su durpių užpildu. Porelę reikėtų maitinti kokybišku, gyvu maistu. Taip pat pakelti temperatūrą, taip skatinant nerštą. Žuvys pradėjusios neršti vienu metu išleidžia nuo 3 iki 7 kiaušinėlių, kurie plaukioja paviršiuje. Juos labai lengva surinkti šaukšto pagalba ir perkelti į kitą akvariumą. Drugeliai išneršia nuo 80 iki 200 ikrelių. Mailius išsirita maždaug po 36 valandų. Jis būna labai mažas, todėl labai sunkų juos maitinti. Mailius ėda tik jiems maistą patiekus prieš burną.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com