Gyvavedės žuvys - (1) Įžanga


Pagrindinis malonumas laikant gyvavedes žuvis yra galimybė sėkmingai jas veisti akvariume. Tai sukelia daug entuziazmo ir noro suteikti būtent tas sąlygas akvariume, kuriomis žuvys jaučiasi ‘kaip namuose’ ir gali daugintis. Viena labiausiai paplitusių gyvavedžių žuvų akvariumininkų tarpe - gupija (Poecilia reticulata) lenkia net tokią populiarų akvariumo gyventoją kaip kad auksinę žuvelę. Ir labiausiai tai yra dėl nesudėtingo veisimosi.
Netgi pradedantieji akvariumininkai gali džiaugtis šių spalvotų žuvyčių gyvybingumu ir jų vaikų atsiradimu. Ir tai tik viena iš daugelio lengvai besiveisiančių akvariuminių žuvelių. Kardonešiai, molinezijos taip pat gerai žinomos ir paplitę visame pasaulyje akvariumininkų tarpe.
Šiame straipsnyje pasistengsim atsakyti į daug klausimų, susijusių su gyvavedėmis žuvimis -  kas gi yra tos gyvavedės žuvys, kokį akvariumą geriausiai pasirinkti, vandens parametrai ir filtravimas, šildymas ir apšvietimas, augalų parinkimas, maitinimas, veisimas, ligų atpažinimas ir gydymas. 
Skaityti toliau… Kas gi tos gyvavedės žuvys?