Gyvavedės žuvys - (8) žuvyčių maitinimas

Daugeliui gyvavedžių, ypač Poeciliidae šeimai, reikia daug augalinio maisto akvariume, tad tinkamas žuvyčių maitinimas yra labai svarbus faktorius. Stenkitės vengti šerti ypač daug proteinų turinčiu sausu maistu, rinkitės labiau augalinį. Daug proteinų turintis maistas gali nutukinti daugelį gyvavedžių žuvų, ko pasekoje gali atsirasti problemų neršiant. Taip pat žuvų išmatos išskiria daugiau amoniako, su kuriuo jau kovoja filtravimas. Daugelis šios šeimos žuvų mielai valgo akvariume augančius dumblius, tačiau jų geriau neturėti tiek dėl augalų, tiek dėl bendro grožio.
Namuose galima pasidaryti daug tinkamo maisto gyvavedėms žuvims, tai būtų virti žirniai, salotos, jaučio širdis, špinatai, krevetės. Aišku viskas turi būti atitinkamai paruošta ir susmulkinta.
Kiekvienoje akvariumų parduotuvėje galima nusipirkti įvairiausio maisto įvairiausioms žuvims. Dėl gyvavedžių smulkumo, pačiam ruošti maistą gal ir nevertėtų - jos mažos ir daug nesuvalgo. Tačiau tarkim laikant dideles žuvis, pastovus maisto pirkimas parduotuvėse gali stipriai paploninti piniginę. Kad palepinti žuvis geresniu maistu, karts nuo karto nupirkite šaldyto maisto. Jis gerai tuo, kad nėra rizikos užkrėsti žuvis kokia nors liga ir be abejo tai tas pats užšaldytas gyvas maistas, kupinas įvairių naudingų medžiagų ir vitaminų.

Žuvyčių maitinimas - gyvas maistas svarbus ne tik vitaminų ir elementų gausa, bet labai tinkamas skatinant žuvis neršti ar paryškinti spalvas.

Turbūt vienas iš populiaresnių yra Daphnia, dar kitaip vadinama vandens blusa. Dafnijas sudaro 97% vandens ir tik 3.5% proteinai, tačiau jose daug vitamino A ir B12. Šių gyvių nesunku prisigaudyti praktiškai bet kuriame vandens telkinyje šiltu sezonu. Reikia tik pasigaminti sietelį (geriausiai tinka kaproninė kojinė) ir rasti tvenkinį ar balą arčiausiai namų. Aišku, jeigu tingisi tai daryti, gyvų dafnijų visada galima nusipirkti akvariuminių žuvelių turguose. Na, o šaldytų rasite bet kurioje save gerbiančioje zoo parduotuvėje. Vis dėl to dafnijos turi ir minusą. Visada yra rizika šeriant gyvomis dafnijomis parnešti kokią nors ligą į savo akvariumą, kas savaime aišku gali pasibaigti visai nelinksmai.
žuvyčių maitinimasLygiai tas pats galioja ir Tubifex kirmėlėm. Tai mažos raudonos kirmėlytės, panašios į uodo trūklio lervą, tik daug plonesnės. Gyvena tvenkinių dumbluose, o nusipirkti galima ir turguose, ir akvariumų parduotuvėse. Šiuo metu stipriai išpopuliarėję užšaldytos. Belieka nusipirkti parduotuvėje, atlaužti reikiamo dydžio gabalą ir duoti žuvims.
Yra dar daugybė populiarių gyvų maistų. Tai būtų artemijos, ciklopai, sliekai, uodo trūklio lervos ir kita.

Visgi pradedančiajam akvariumininkai svarbu žinoti ne tik kuo šerti bet ir kaip šerti žuvis, kad žuvyčių maitinimas būtų tinkamas. Jokiu būdu neperšerkite žuvyčių. Paduotą maistą turi suvalgyti greičiau nei per ~3minutes. Jokiu būdu nesigailėkite žuvų, matydami kad jos dar alkanos. Tokia jau jų prigimtis, ieškoti maisto visą dieną. Šerkite 1-2 kartus per dieną ir jokiu būdu nedažniau. Daugelis akvariumininkų netgi daro iškrovos dieną, kai kartą per savaitę žuvys maisto iš vis negauna.
Mūsų atveju tai gyvavedės žuvys, kur dauguma valgo dumblius nuo akvariumo sienelių, akmenų ar šakų, todėl jos visada esti kažkiek pavalgę. Skaityti toliau… Ligos ir gydymas