Melanochromis cyaneorhabdos „maingano“



Foto: http://www.akwafoto.pl

Melanochromis maingano

Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Malavio ežeras, Afrika
Dydis 8-10cm
Charakteris Agresyvi
Gyvenimo trukmė iki 10 metų.
Akvariumo dydis nuo 150ltr.
pH 7.5 - 8.5
dH 4 - 12 dGH
Temperatūra 25 - 28°C

Nuostabi šių ciklidų elektrinė mėlyna spalva puikiai papuošia Malavio ežero akvariumą. Nors rūšis gana nauja, dėl šios ypatybės ir pusiau ramaus charakterio, lyginant su kitaisMelanochromisMainganai tampa vis populiaresni Afrikos ciklidų mylėtojų tarpe.

Melanochromis cyaneorhabdos „maingano“ dažnai vadinamas tiesiog Melanochromis maingano. Gamtoje aptinkamas prie šiaurės rytų Likomos salos, prie Maingano kaimo, uolėtose pakrantėse 3 - 20 metrų gylyje. Pagrinde maitinasi planktonu, smulkiais bestuburiais bei dumbliais.

Melanochromis cyaneorhabdos kūnas lieknas su trimis plačiomis tamsiai mėlynomis juostomis, einančiom išilgai per visą kūną. Vis tik, beveik visame kūne dominuoja mėlyna spalva. Nuo jų nuotaikos ir pačios žuvies kokybės, mėlyna spalva kinta tuo tamsios iki šviesios. Kuo žuvis „laimingesnė“, tuo spalva tamsesnė ir ryškesnė. Dvi šviesios juostos eina nuo pat uodegos iki galvos - apatinė linija su lig akim, viršutinė - šiek tiek virš akies. Patelės kaip ir patinai turi tą pačią spalvinę kūno gamą.

Melanochromis cyaneorhabdos „maingano“ akvariumininkų tarpe dažnai maišomas su Melanochromis johanni. Pagrindinis skirtumas tarp šių ciklidų patinų tas, kad johanni kūnas labiau pilnesnis, maingano - labiau ištęstas, pailgesnis. Tuo tarpu pateles atskirti visiškai nesunku: johanni kūnas oranžinės spalvos, o maingano - mėlynas, kaip ir abiejų rūšių patinų.

Akvariumą rinktis ne mažesnį kaip 150 litrų, su daugybe uolų ir slėptuvių, besitęsiančių nuo dugno iki vandens paviršiaus. Lavos akmenys, smiltainis ar dolomitas puikiai tiks formuojant Malavio biotopą. Koralų skaldos gruntas idealu didinant vandens pH. Vandens temperatūra 25 - 28°C, pH 7.5 - 8.5, vandens kietumas 4 - 12 dGH.
Laikant Melanochromis cyaneorhabdos būtini nuolatiniai daliniai vandens keitimai ir gera filtracija. Mainganai plaukioja vidutiniuose ir žemesniuose akvariumo sluoksniuose, todėl svarbu palikti pakankamai vietos plaukioti.

Maitinti Melanochromis cyaneorhabdos galima įvairiu maistu - tiek augalinės tiek gyvūninės kilmės. Mainganai mielai valgo įvairų geros kokybės sausą, šaldytą ir gyvą maistą. Svarbu neperšertiMainganų, ko pasekoje išsivysto Malawi Bloat ar nutukimas.

Maingano nėra tokie agresyvūs kaip kiti jų gentainiaiMelanochromis. Vis tik, nevertėtų laikyti daugiau nei vieną patiną ir kelias pateles mažesniam akvariume. Kaip irMelanochromis auratus, maingano patinai nemėgsta vienas kito draugijos, kas sukelia peštynes, kurios gali pasibaigti vieno žūtimi. Paėmus bendrai, Maingano tolerantiški kitų ciklidų atžvilgiu, tačiau visada pastovės už save. Melanochromis cyaneorhabdos nepatariama laikyti su kitais Melanochromis: geno panašumai gali sukelti priešingų rūšių agresiją viena kitai, taip pat įmanomi skirtingų rūšių kryžminimosi atvejai. Kaip žinia, kiekvienas akvariumininkas, gerbiantis gamtos dėsnius, vengia kryžminti skirtingas rūšis ir platinti negražius hibridus.

Atskirti patiną nuo patelės nėra visai paprasta. Patinai šiek tiek ryškesnių spalvų nei patelės. Taip pat, patelių analiniai pelekai apvalesni, nei patinų.
Kaip ir kiti MelanochromisMaingano savo mailių augina burnoje. Patelės išleidžia 10 - 60 ikrų, patinas apvaisina, ir dar jiems nespėjus nukristi ant dugno - patelė susideda į burną. Išsiritę mažyliai vis dar prižiūrimi motinos ir nešiojami burnoje.
Mažyliai įgauna tėvų spalvas po kelių savaičių, o pasiekę ~4cm ilgį, patys pradeda neršti.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.wetpetz.com
  • http://www.fishprofiles.com