Poecilia reticulata (Gupijos)

Poecilia reticulata (Gupijos)Poecilia reticulata (Gupijos) Šeima Poeciliidae
Gyvenamoji vieta C.Amerika - Brazilija
Dydis 6cm.
Charakteris Taiki, tinka bendram akvariumui
Gyvenimo trukmė 4m
Akvariumo dydis Nuo 20 ltr.
pH 7.0 - 8.5
dH 10 - 30
Temperatūra 18 - 28°C

Gupijos - pačios populiariausios akvariuminės žuvytės, ypač pradedančiųjų tarpe. Turbūt nerasite nė vieno akvariumininko, kuris nėra laikęs šių gražių spalvotų žuvyčių.
Natūralioje gamtoje aptinkamos lėtos tėkmės ir stovinčiuose, dažniausiai vos sūriuose Venesuelos, Trinidado ir Barbadoso vandenyse. Siekiant pažaboti uodų populiacijas, įveistos Azijoje, Afrikoje ir kituose tropiniuose regionuose.
Tai vienos nereikliausių žuvyčių akvariumuose. Vandens parametrai ir temperatūra tam tikrose ribose neturi didelio skirtumo. Maistui šios žuvys taip pat neišrankios. Valgo bet kokį sausą pirktinį maistą, tačiau neatsisako ir gyvo, pvz. dafnijų, ciklopų, tiubifeksų ir kt.
Patinai daug mažesni nei patelės, tačiau labai spalvoti ir pasipuošę didesniais pelekais. Gupijos puikiai sutaria su visomis žuvimis, tačiau reikėtų vengti laikyti kartu su pelekus kramtančiom žuvim.
Kadangi tai gyvavedė žuvis, nėra nieko sudėtingo išauginti mažylius. Patinas apvaisina patelę gonopodijaus dėka ir jau po 1-1.5mėn. galima laukti jauniklių. Patelės išneršia pilnai išsivysčiusius jauniklius, kurie iškart tampa nepriklausomi: ieško maisto ir slepiasi nuo pavojaus. Kartą apvaisinta patelė, gali neršti apie 6 kartus.
Patinai be perstojo vaikosi patelę, todėl vertėtų laikyti pora ar net kelias pateles vienam patinui. Kitaip patelė gali stresuoti nuo pastovių patino mėginimų poruotis. Tačiau vėlgi, gupijos labai greitai veisiasi, todėl reikia būti atsargiems ‘neperkraunant’ akvariumo per dideliu žuvų skaičiumi.
Plačiau apie gyvavedes žuvis, tame tarpe ir gupijas skaitykite - čia.